70-lecie Politechniki Śląskiej

2015-04-17
24 maja 2015 roku mija 70 lat gdy na mocy dekretu Prezydium Krajowej Rady Narodowej została utworzona Politechnika Śląska w Gliwicach. Dla uhonorowania tej rocznicy powstała nowa kolekcja: 70-lecie Politechniki Śląskiej : zbiór publikacji i materiałów z okresu 1945-2015.
Pierwsza inauguracja roku akademickiego Politechniki Śląskiej odbyła się 29 października 1945 roku. Naukę rozpoczęło wówczas 2750 studentów. Plany i programy studiów były oparte na wzorach zaczerpniętych z Politechniki Lwowskiej. Również kadrę profesorską Politechniki Śląskiej tworzyli w 1945 roku głównie byli pracownicy Politechniki Lwowskiej. Uczelnię stanowiły wówczas cztery wydziały: Chemiczny, Elektryczny, Mechaniczny oraz Inżynieryjno-Budowlany.

Inne aktualności